KBJL15005G-BP
Micro Commercial Co
Producto No:
KBJL15005G-BP
Paquete:
KBJ
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE BRIDGE KBJL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Peak Reverse (Max) 50 V
Diode Type Single Phase
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package KBJ
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 50 V
Series -
Package / Case 4-SIP, KBJ
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.05 V @ 7.5 A
Mfr Micro Commercial Co
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 15 A