Hogar / Oscillators / KC2520C40.0000C2LE00
minImg
KC2520C40.0000C2LE00
KYOCERA AVX
Producto No:
KC2520C40.0000C2LE00
Descripción:
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
En stock : 4442
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 5µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±15ppm
Current - Supply (Max) 3.5mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KC2520C-C2
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V, 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 40 MHz