KE0674530000G
Amphenol Anytek
Producto No:
KE0674530000G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
TERM BLOCK HDR 6POS 90DEG 5MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.791" (20.09mm)
Contact Tail Length 0.102" (2.60mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation 90°, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 2
Current - UL 12 A
Screw Size -
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry -
Contact Material Copper
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 3
Number of Positions 6
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Green
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC -
Series KE
Type Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)