KF85X-CD-37S-KJ
Kycon, Inc.
Producto No:
KF85X-CD-37S-KJ
Descripción:
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating 30V
Current Rating (Amps) 2A
Mfr Kycon, Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C