KF88X-AC-15S-BR
Kycon, Inc.
Producto No:
KF88X-AC-15S-BR
Fabricante:
Kycon, Inc.
Descripción:
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
En stock : 6043
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 30V
Current Rating (Amps) 2A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Kycon, Inc.
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C