KF88X-BD-25S-BRJ
Kycon, Inc.
Producto No:
KF88X-BD-25S-BRJ
Descripción:
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating 30V
Current Rating (Amps) 2A
Mfr Kycon, Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C