KGF16N05D-400W
Renesas Electronics America Inc
Producto No:
KGF16N05D-400W
Paquete:
20-WLCSP (2.48x1.17)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 20WLCSP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
Configuration 2 N-Channel (Dual) Common Source
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 600pF @ 5V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 5.5nC @ 4.5V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.9mOhm @ 8A, 4.5V
Supplier Device Package 20-WLCSP (2.48x1.17)
Vgs(th) (Max) @ Id 900mV @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 5.5V
Series -
Package / Case 20-UFLGA, CSP
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 2.5W (Ta)
Mfr Renesas Electronics America Inc
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 16A (Tj)