KGF44CR72J274KV
KYOCERA AVX
Producto No:
KGF44CR72J274KV
Descripción:
CAP CER SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 600V/630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Series FLEXITERM®
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.27 µF