KGM03AR50J224KH
KYOCERA AVX
Producto No:
KGM03AR50J224KH
Descripción:
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201
En stock : 92026
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X5R
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.22 µF