KGM03AR71A332JH
KYOCERA AVX
Producto No:
KGM03AR71A332JH
Descripción:
CAP CER SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.011" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3300 pF