KGM03CS61A105MH
KYOCERA AVX
Producto No:
KGM03CS61A105MH
Descripción:
0201 X6S 1UF20% 10V
En stock : 29950
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X6S
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF