KGM31HR50J107ML
KYOCERA AVX
Producto No:
KGM31HR50J107ML
Descripción:
CAP CER SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X5R
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.090" (2.29mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF