KGM32LR51C476KU
KYOCERA AVX
Producto No:
KGM32LR51C476KU
Descripción:
CAP CER 47UF 16V X5R 1210
En stock : 789
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF