KGM32LR51C476ML
KYOCERA AVX
Producto No:
KGM32LR51C476ML
Descripción:
CAP CER SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF