KGM32RR72A152KU
KYOCERA AVX
Producto No:
KGM32RR72A152KU
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 1500PF 100V X7R 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1500 pF