KGM42BR72J103KY
KYOCERA AVX
Producto No:
KGM42BR72J103KY
Descripción:
CAP CER SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 600V/630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Series -
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF