KGM43BCG2A102KV
KYOCERA AVX
Producto No:
KGM43BCG2A102KV
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 1000PF 100V NP0 1812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.040" (1.02mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF