KGM43BCG2D272JS
KYOCERA AVX
Producto No:
KGM43BCG2D272JS
Descripción:
CAP CER SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.060" (1.52mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2700 pF