KGM44CCG2A272KV
KYOCERA AVX
Producto No:
KGM44CCG2A272KV
Descripción:
CAP CER 2700PF 100V NP0 1825
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2700 pF