KGQ15ACG2D2R2CT
KYOCERA AVX
Producto No:
KGQ15ACG2D2R2CT
Descripción:
CAP CER 2.2PF 200V C0G/NP0 0603
En stock : 4000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 pF