KGQ32DCG2A180FT
KYOCERA AVX
Producto No:
KGQ32DCG2A180FT
Descripción:
CAP CER 18PF 100V NP0 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 18 pF