KHAU-11A12-120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
KHAU-11A12-120
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style Plug In
Coil Current 11 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 3.9 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series KHA
Operate Time 13 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC