Hogar / Ceramic Capacitors / KHC250E225Z31N0B00
minImg
KHC250E225Z31N0B00
Chemi-Con
Producto No:
KHC250E225Z31N0B00
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP CER 2.2UF 25V Y5U 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series THC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2.2 µF