Hogar / Ceramic Capacitors / KHC250E336Z76R0T00
minImg
KHC250E336Z76R0T00
Chemi-Con
Producto No:
KHC250E336Z76R0T00
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP CER 33UF 25V Y5U
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension -
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series THC
Package / Case -
Thickness (Max) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 33 µF