Hogar / Ceramic Capacitors / KHC250E475Z32R0T00
minImg
KHC250E475Z32R0T00
Chemi-Con
Producto No:
KHC250E475Z32R0T00
Descripción:
CAP CER 4.7UF 25V Y5U 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series THC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4.7 µF