Hogar / Ceramic Capacitors / KHC500E106Z55R0T00
minImg
KHC500E106Z55R0T00
Chemi-Con
Producto No:
KHC500E106Z55R0T00
Descripción:
CAP CER 10UF 50V Y5U 2220
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Series THC
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10 µF