Hogar / Ceramic Capacitors / KHP500E106M555AT00
minImg
KHP500E106M555AT00
Chemi-Con
Producto No:
KHP500E106M555AT00
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP CER 10UF 50V Y5U 2220
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series THP
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Thickness (Max) -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10 µF