Hogar / Ceramic Capacitors / KHP500E226M555AT00
minImg
KHP500E226M555AT00
Chemi-Con
Producto No:
KHP500E226M555AT00
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP CER 22UF 50V Y5U 2220
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.197" H (6.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series THP
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.220" (5.60mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 22 µF