KI2150520000G
Amphenol Anytek
Producto No:
KI2150520000G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.394" (10.00mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish -
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Screw Size -
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry 180°
Contact Material -
Features Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Wire Gauge or Range - mm² 0.5-2.5mm²
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -
Positions Per Level 21
Number of Positions 21
Torque - Screw -
Termination Style Crimp
Color Green
Wire Strip Length -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Series KI
Type Plug Housing for Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.200" (5.08mm)