KIT5000UZ
KYOCERA AVX
Producto No:
KIT5000UZ
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP KIT CERAMIC 0.5PF-15PF 750PC
Guía del usuario
Applications RF, Microwave, High Frequency
Kit Type Ceramic
Packages Included 0402 (1005 Metric)
Tolerance ±0.1pF, ±5%
Quantity 750 Pieces (30 Values - 25 Each)
Voltage - Rated 6.3 ~ 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Series U
Capacitance Range 0.5pF ~ 15pF