KITSQ1000LF
KYOCERA AVX
Producto No:
KITSQ1000LF
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP KIT CER 100PF-1000PF 240PCS
Guía del usuario
Applications RF, Microwave, High Frequency
Kit Type Ceramic
Packages Included 1210 (3225 Metric)
Tolerance ±5%, ±10%
Quantity 240 Pieces (16 Values - 15 Each)
Voltage - Rated 150 ~ 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Series SQ
Capacitance Range 100pF ~ 1000pF