KITSQ1100LF
KYOCERA AVX
Producto No:
KITSQ1100LF
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP KIT CERAMIC 1PF-10PF 240PCS
Guía del usuario
Applications RF, Microwave, High Frequency
Kit Type Ceramic
Packages Included 1210 (3225 Metric)
Tolerance ±0.1pF, ±0.25pF, ±5%
Quantity 240 Pieces (16 Values - 15 Each)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Series SQ
Capacitance Range 1pF ~ 10pF