E-Switch
Producto No:
KJD17-21313-112
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
Switches
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Square, Button, Dual |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 46.00mm x 22.00mm |
| Current Rating (Amps) | 16A (AC) |
| Circuit | DPST |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | KJD17 |
| Type | Standard |
| Switch Function | Off-On |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mfr | E-Switch |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Green, Red |