Nuvoton Technology Corporation
Producto No:
KM101LR05DXW
Fabricante:
Paquete:
80-TQFP (12x12)
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
RERAM MCU
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Core Processor | AM13L |
| Speed | 10MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Program Memory Type | ReRAM |
| RAM Size | 4K x 8 |
| Number of I/O | 69 |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 80-TQFP (12x12) |
| Oscillator Type | External, Internal |
| EEPROM Size | - |
| Series | KM101L |
| Package / Case | 80-TQFP |
| Core Size | 8-Bit |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Connectivity | I²C, SPI, UART/USART |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Data Converters | A/D 8x12b |
| Package | Bulk |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.1V ~ 3.6V |