KMG100VBR47M5X11LL
Chemi-Con
Producto No:
KMG100VBR47M5X11LL
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 7.1 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 282.128Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series KMG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 17.75 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 0.47 µF