KMG200VB3R3M6X11LL
Chemi-Con
Producto No:
KMG200VB3R3M6X11LL
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 3.3UF 20% 200V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 28 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100.455Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series KMG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 70 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3.3 µF