KMG400VB3R3M10X12LL
Chemi-Con
Producto No:
KMG400VB3R3M10X12LL
Descripción:
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 38 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 120.545Ohm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 95 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3.3 µF