KMG450VB1R0M10X12LL
Chemi-Con
Producto No:
KMG450VB1R0M10X12LL
Descripción:
CAP ALUM 1UF 20% 450V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 13 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 397.8Ohm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 32.5 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1 µF