KNP200JB-73-0R36
YAGEO
Producto No:
KNP200JB-73-0R36
Descripción:
RES 0.36 OHM 5% 2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 360 mOhms
Series KNP
Power (Watts) 2W