KPCIEX-SM3-36BK
Kycon, Inc.
Producto No:
KPCIEX-SM3-36BK
Descripción:
CONN PCI EXP FMALE 36POS 0.039
Number of Rows 2
Number of Positions 36
Color Black
Contact Finish Thickness Flash
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Straddle Mount Opening, Unthreaded, 0.079" (2.00mm)
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Mfr Kycon, Inc.
Pitch 0.039" (1.00mm)