KPSE06F16-26PWA71
ITT Cannon, LLC
Producto No:
KPSE06F16-26PWA71
Descripción:
CONN PLUG MALE 26POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Electroless Nickel
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C