KPSE06F18-32PZ
ITT Cannon, LLC
Producto No:
KPSE06F18-32PZ
Descripción:
CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 18-32
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C