KPSE06U18-32PW
ITT Cannon, LLC
Producto No:
KPSE06U18-32PW
Descripción:
CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Ingress Protection -
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 18-32
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Male Pins
Features Potted
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C