KPSE08P12-10SW
ITT Cannon, LLC
Producto No:
KPSE08P12-10SW
Descripción:
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 12-10
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Potted
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C