KPSE6CGMSS2-18-32PY
ITT Cannon, LLC
Producto No:
KPSE6CGMSS2-18-32PY
Fabricante:
ITT Cannon, LLC
Descripción:
CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Ingress Protection -
Voltage Rating 1000VAC, 1400VDC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 18-32
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Male Pins
Features Cord Grip
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C