KPSE6CGMSS2-22-55P
ITT Cannon, LLC
Producto No:
KPSE6CGMSS2-22-55P
Descripción:
CONN PLUG MALE 55POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Ingress Protection -
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 22-55
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Male Pins
Features Cord Grip
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C