KR-5R5C474H-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
KR-5R5C474H-R
Descripción:
CAP 0.47F 5.5V COIN CELL
En stock : 500
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 5.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.571" Dia (14.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50Ohm @ 1kHz
Series KR
Package / Case Radial, Can
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 470 mF