KRL2400016SBY
Thinking Electronics Industrial Co.
Producto No:
KRL2400016SBY
Descripción:
Polymer PTC Fuse 240V 0.16A
En stock : 50
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 240V (265V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 160 mA
Height - Seated (Max) 0.484" (12.30mm)
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 2 A
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.329" L x 0.126" W (8.35mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 7.8 Ohms
Series KRL
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 2.5 Ohms
Mfr Thinking Electronics Industrial Co.
Current - Trip (It) 370 mA