KRPA-11AN-24
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
KRPA-11AN-24
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
En stock : 58
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 55°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Coil Current 84 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 85 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 20.4 VAC