KRPA-11AY-12
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
KRPA-11AY-12
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V
En stock : 150
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 55°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Coil Current 168 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 24 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series KRPA
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 12VAC
Must Operate Voltage 10.2 VAC